Seriale/TV Series


Trwające seriale emitowane na Disney Channel:


Austin & Ally

Ally Dawson (Laura Marano) jest nieśmiałą autorką tekstów piosenek i pracuje w sklepie muzycznym jej rodziców. Austin Moon (Ross Lynch) to z kolei muzyk i piosenkarz, lecz pisanie piosenek nie jest jego mocną stroną. Pewnego dnia, podsłuchuje piosenkę Ally i publikuje ją w sieci. Piosenka staje się hitem i chłopak proponuje dziewczynie współpracę. Od tej pory ich muzyczna przygoda zaczyna nabierać tępa, a towarzyszą im w niej ich przyjaciele, Dez (Calum Worthy), oraz Trish (Raini Rodriguez). (źr. Austin i Ally).
W rolach głównych:
Ross Lynch- Austin Moon
Laura Marano- Ally Dawson
Raini Rodriguez- Trish De La Rosa
Calum Worthy- Dez Hatfield Wade
Andy Milder- Lester Dawson
Julia Campbell- Penny Dawson
Cole Sand- Nelson
Noah Centineo- Dallas
Richard Whiten- Jimmy Starr
John Paul Green- Chuck
Kiersey Clemon- Kira Star
Hannah Kat Jones- Carrie
Hayley Erin- Piper

Alex i spółka (Alex & Co)

Serial opowiada o Alexie, inteligentnym, odważnym i żywym chłopaku, który rozpoczyna nowy rok szkolny w pełni nadziei i z dobrymi intencjami wraz z przyjaciółmi z dzieciństwa, Nicole, która jest rozsądna i potajemnie zakochana w Alexie, i Christianem, który jest szkolnym sportsmenem. Do grupy natychmiast dołączają uczniowie Sam i Emma. Alex na początku uważa, że uczęszczanie do liceum jest zabawą, ale w pierwszym dniu zajęć odkrywa, że popełnił wielki błąd, ponieważ dyrektor Ferrari chce, aby jego szkoła zachowała swoją równowagę w rankingu szkół doskonałości i dlatego uczniowie muszą skupić się na przedmiotach szkolnych ignorując wszystkie działania potencjalnie rozpraszające jak muzyka, śpiew i aktorstwo. Na szczęście uczniów profesor Belli jest innego zdania niż dyrektor i zachęca ich do poszukiwania własnej drogi w życiu. Dzięki niemu paczka przyjaciół potajemnie zaczyna śpiewać w szkolnej piwnicy i zakłada zespół, i "Sound Aloud" nagrywa pierwszy teledysk, dzięki któremu rozpoczyna się ich droga do sukcesu. Ale dążenie do ich marzeń jest utrudnione przez Lindę i Toma z "popularnej" paczki w szkole, którzy za wszelką cenę chcą zaszkodzić zespołowi. (źr. Alex i Spółka)
W rolach głównych:
Leonardo Cecchi- Alex Leoni
Beatrice Vendramin- Emma Ferrari
Eleonora Gaggero- Nicole De Ponte
Federico Russo- Sam Samuele Costa
Saul Nanni- Christian Alessi
Bohaterowie drugoplanowi:
Lucrezia Roberta Di Michele- Linda
Daniele Rampello- Tom
Giulia Guerrini- Rebecca
Asia Corvino- Samantha
Anis Romdhane- Barto

Anna i Androidy (ang. Annedroids)

Opis fabuły- Jedenastoletnia Anna i stworzone przez nią trzy androidy przybliżają młodym widzom zagadnienia nauki, technologii, inżynierii i matematyki. (źr. Anna i Androidy)

W rolach głównych:
Addison Holley- Anna
Jadiel Dowlin- Nick
Adrianna Di Liello- Shania

Blog na 4 łapy (ang. Dog with a blog)

Opis fabuły- Tyler i Avery są przybranym rodzeństwem, jednak nie mogą się dogadać z powodu swej odmienności: Tyler jest popularny, towarzyski i ciągle zajmuję się swoim wyglądem, podczas gdy Avery jest mózgowcem i jest odpowiedzialna. Ich rodzice adoptują psa imieniem Stan, który umie mówić i zaczyna prowadzić bloga o swojej rodzinie. Dzięki swojemu psiemu punktowi widzenia, pomaga on swoim właścicielom odnaleźć się w roli rodzeństwa, przy okazji pomagając im w szkolnych problemach. Tyler, Avery i ich młodsza siostra Chloe muszą za wszelką cenę pilnować tajemnicy swojego pupila. (źr. Blog na 4 łapy).
W rolach głównych:
Genevieve Hannelius- Avery Jennings
Blake Michael- Tyler James
Francesca Capaldi- Chloe James
Mick - pies - Stan
Regan Burns- Bennett James
Beth Littleford- Ellen Jennings
Bohaterowie drugoplanowi:
Kayla Maisonet- Lindsay
Danielle Soibleman- Max
Denyse Tonz- Nikki Oritz
Peyton Meyer- Wes
LJ Benet- Karl Fink


Dziewczyna Poznaje Świat (Girl Meets World)

Opis fabuły- Dziewczyna poznaje świat (org. Girl Meets World) – amerykański sitcom wchodzący w skład Disney Channel Original Series będący kontynuacją serialu Chłopiec poznaje świat. Opowiada perypetie dziewczyny, która przeżywa wiele przygód i poznaje świat.(źr. Dziewczyna Poznaje Świat)
W rolach głównych:
Rowan Blanchard- Riley Matthews
Sabrina Carpenter- Maya Hart
Ben Savage- Cory Matthews
Danielle Fishel- Topanga Matthews
August Maturo- Auggie Matthews
Peyton Meyer- Lucas Friar
Corey Fogelmanis- Farkle Minkus


Hank Zipzer

Opis fabuły: Serial opisuje perypetie młodego, zwyczajnego chłopca – Hanka Zizpera, który dorastał w Nowym Jorku. (źr. Hank Zipzer)
W rolach główncych:
Nick James- Hank Zipzer
Juliet Cowan- Rosa Zipzer
Neil Fitzmaurice- Stanley Zipzer
Madeline Holliday- Emily Zipzer
Felicity Montagu- Pani Adolf
Vincenzo Nicoli- Papcio Pete
Jayden Jean Paul- Denis- Frankie
Henry Winkler- Pan RockJessie
Opis fabuły: Jessie, nastolatka pochodząca z Teksasu, przyjeżdża do Nowego Jorku, gdzie przez przypadek zostaje nianią u zamożnego małżeństwa Morgana i Christiny z czworgiem dzieci: Emmą, Ravim, Lukiem i Zuri. Wkrótce po rozpoczęciu pracy, dziewczyna zaprzyjaźnia się z lokajem Bertramem i 20-letnim portierem Tonym. (źr. Jessie)
W rolach głównych:
Debby Ryan- Jessie Prescot
Peyton List- Emma Ross
Cameron Boyce- Luke Ross
Karan Brar- Ravi Ross
Skai Jackson- Zuri Ross
Kevin Chamberlin- Bertram Winkle
Bohaterowie drugoplanowi:
Chris Galya- Tony
Chip Esten- Morgan Ross
Christina Moore- Christina Ross
Frank- Pani Kipling
Sierra McCormick- Przerażająca Connie
Jennifer Veal- Niania Agata


K.C Nastoletnia Agentka (ang.K.C Undercover)
Opis fabuły: K.C. Cooper chce zostać tajnym szpiegiem tak by pójść w ślady swoich rodziców. Każdy odcinek koncentruje się na jej przygodach z rodziną a także na tajnych misjach. 
(źr. K.C Nastoletnia Agentka)
W rolach głównych:
Zendaya Coleman- K.C Cooper
Kadeem Hardison- Craig Cooper
Tammy Townsend- Kira Cooper
Kamil McFadden- Ernie Cooper
Trinitee Stokes- Judy Cooper
Veronica Dune- Marrisa


Liv i Maddie

Opis fabuły: Liv i Maddie Rooney to 16-letnie bliźniaczki które rozłączyły się na 4 lata, bo Liv dostała główną role w serialu "Wydaj Głos" i musiała zamieszkać w Los Angeles. Kiedy Liv wróciła bliźniaczki muszą się nauczyć znowu razem żyć ze swoimi braćmi – Joey'em i Parkerem oraz z rodzicami. (źr. Liv i Maddie
W rolach głównych:
Dove Cameron- Liv i Maddie Rooney
Joey Bragg- Joey Rooney
Tenzing Nogray Trainor- Parker Rooney
Kali Rocha- Karen Rooney
Benjamin King- Pete Rooney
Ryan McCartan- Diggie
Bohaterowie drugoplanowi:
Jessica Marie Garcia- Grucha
Bridgette Shergalis- Brudas
Jimmy Bellinger- Artie Smalls
Carter Hastings- Evan
Jordan Fisher- Holden
Victoria Molores- Andie

Syreny z Mako (ang. Mako Mermaids)

Opis fabuły: Akcja serialu, podobnie jak w H2O - wystarczy kropla, rozgrywa się w mieście Gold Coast w Australii.
15-letni Zac wraz ze swym przyjacielem Camem wybierają się na biwak na Mako. Wyspa nadzorowana jest przez syreny. Dzień biwaku jest dniem pełni księżyca - przypadkowo Zac wpada do jeziorka poprzez tajemne przejście. Trzy syreny - Lyla, Nixie i Sirena mu pomagają. Następnego dnia odkrywa, że potrafi kontrolować wodę i staje się odpowiednikiem trytona. Sytuacja ta powoduje różnego rodzaju kłopoty dla syren, z którymi chłopak nawiązuje kontakt. One same są syrenami od narodzin i potrafią żyć tylko w wodzie. Za pomocą księżycowego pierścienia udaje im się uzyskać nogi. Z każdym krokiem oswajają się z lądem oraz uczą się chodzić i zachowywać jak normalny człowiek. Jednak by wszystko było w porządku, syreny muszą odebrać Zacowi moce zanim staną się potężniejsze. (źr. Syreny z Mako)
W rolach głównych:
Ammy Ruffle- Sirena
Ivy Latimer- Nixie
Lucy Fry- Lyla
Chai Romruen- Zac Blakely
Gemma Forsyth- Evie McLaren
Isabel Durant- Ondina
Allie Bertram- Mimmi
Alex Cubis- Erik
Linda Ngo- Welian
Bohaterowie drugoplanowi:
Dominic Deutscher- Cam Mitchell
Kerith Atkinson- Rita Santos
Rowan Hills- David
Brooke Nichole Lee- Carly

To nie ja (ang. I didn't do it)
Lindy i Logan Watson są bliźniakami. Mają szczególny talent, aby razem z Delią, Garrettem i Jasmine, wpadać w różne kłopotliwe sytuacje. W każdym odcinku Lindy i Logan opowiadają retrospekcyjną historię o tym, jak doszło do danej sytuacji i jak oni tego nie zrobili. Jasmine, Garrett i Delia zawsze stoją za przyjaciółmi murem, pomagają opowiadać, jak tego nie zrobili. Na końcu każdego odcinka, Lindy i Logan podnoszą ręce w geście obronnym mówiąc: "No ale to nie ja! (ang. I didn't do it!)." (źr. To nie ja)
W rolach głównych:
Olivia Holt- Lindy Watson
Austin North- Logan Watson
Piper Curda- Jasmine Kang
Sarah Gilman- Delia Delfano
Peyton Clark- Garrett Spenger


Zakończone seriale, okazjonalnie emitowane:

Czarodzieje z Waverly Place
 (ang. Wizards Of Waverly Place)

Dawno temu Jerry Russo oddał swoje magiczne moce bratu, aby ożenić się ze śmiertelniczką Theresą. Po latach okazuje się, że ich dzieci: Justin, Alex oraz Max odziedziczyły magiczne zdolności. Teraz Jerry pragnie nauczyć je prawidłowego obchodzenia się z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Kiedy zaczynają wykorzystywać swoje umiejętności, w życie rodziny wkrada się chaos, ponieważ rodzeństwo, próbując korzystać ze swoich mocy, stwarza wiele skomplikowanych sytuacji. Często pakują się w kłopoty, ponieważ jeszcze nie panują nad swoimi mocami oraz nie umieją korzystać z nich rozważnie. 
W rolach głównych:
Selena Gomez- Alex Russo
David Henrie- Justin Russo
Jake T. Austin- Max Russo
Jennifer Stone- Harper Finkle
David De Luise- Jerry Russo
Maria Canals Barrera- Theresa Russo
Bohaterowie drugoplanowi:
Gregg Sulkin- Mason Greyback
Dan Benson- Zeke
Bridgit Mendler- Julia
Bill Chott- Pan Laritate

H2O Wystarczy Kropla (ang. Just Add Water)

Serial opowiada o trójce dziewczyn – Emmie, Cleo i Rikki, a później także Charlotte i Belli, które przypadkiem odkrywają magiczną jaskinię i nabywają zdolność przemiany w syrenę w 10 sekund po każdym kontakcie z wodą. Od tamtej pory ich życie bardzo się skomplikowało. Chcą utrzymać swoją tajemnicę w sekrecie jednak nie zawsze im się to udaje. Dziewczynom pomaga kilku zaufanych chłopaków, takich jak Lewis i Will. Muszą również uważać podczas pełni, gdyż działanie Księżyca jest dla nich niebezpieczne. (źr. H2O Wystarczy Kropla)
W rolach głównych:
Phoebe Tonkin- Cleo Sertori
Cariba Heine- Rikki Chadwick
Claire Holt- Emma Gilbert 
Indiana Evans- Bella Hartley
Angus McLaren- Lewis McCartney
Luke Mitchell- Will Benjamin

Hannah Montana

Serial opowiada o dziewczynie prowadzącej podwójne życie jako Miley Stewart, przeciętna nastolatka i Hannah Montana, światowej sławy nastoletnia piosenkarka pop. Jej druga osobowość jest jednak sekretem, o którym wie tylko rodzina i najbliżsi przyjaciele.
W rolach głównych:
Miley Cyrus- Miley Stewart/Hannah Montana
Jason Earles- Jackson Stewart
Emily Osment- Lily Truscott
Mitchel Musso- Oliver Oken
Billy Ray Cyrus- Robby Stewart
Moisés Arias- Rico Suave

Lato w mieście

Dana, Elinor, Tamar i Dafi mieszkają w tym samym budynku w Tel AwiwieIzraelu, od pierwszej klasy, i przysięgły sobie, że zostaną przyjaciółkami na zawsze. W letnie wakacje między ósmą a dziewiątą klasą, Dana nagle przeprowadziła się do Włoch na trzy lata. Aby pozostać z nią w kontakcie, Elinor, Tamar i Dafi łączą się z nią przez internet na co dzień i to w letnie wakacje pełne śmiesznych zabaw i przygód. Trzy dziewczyny planują również znaleźć pracę, aby zaoszczędzić pieniądze, żeby odwiedzić przyjaciółkę w Mediolanie w ostatnim tygodniu wakacji. (źr. Lato w mieście)
W rolach głównych:
Lihi Kornowski- Tamar Golan
Gaya Gur Arie- Elinor Kessler
Carmel Lotan- Dafi Carmon
Noel Brekovitch- Dana
Michaela Elkin- Karine Cramer
Gefen Brakai- Gur
Silvan Presler- Tom Kessler

Nadzdolni

Losy trójki wybitnie uzdolnionych uczniów, którzy trzy lata przed swoimi rówieśnikami rozpoczynają naukę w liceum i muszą zmierzyć się z zupełnie dla nich obcą rzeczywistością. China Parks, 11-letnia wyjątkowo uzdolniona dziewczyna, bierze udział w prestiżowym programie dla utalentowanych uczniów. Jej przyjaciółmi są: obdarzona pamięcią ejdetyczną Oliwka Doyle i artystyczny geniusz i dowcipniś Fletcher Quimby. Wśród bohaterów jest też cheerleaderka Lexi Reed,która czuje się onieśmielona w obecności Chyny, oraz starszy brat Chyny, Cameron Parks, który robi wszystko, aby wydostać się z cienia swojej siostry. Troje wybitnie uzdolnionych uczniów próbuje znaleźć swoje miejsce w liceum i zaistnieć w szkolnej społeczności pomimo chłodnego przyjęcia, jakie zgotowali im niektórzy uczniowie (źr. Nadzdolni)
W rolach głównych:
China Anne McClain- Chyna Parks
Sierra McCormick- Olivka Doyle
Jake Short- Fletcher Quimby
Stefanie Scott- Lexi Reed
Carlon Jeffery- Cameron Parks
Aedin Mincks- Angus Chestnut

Nie ma to jak hotel (Suite Life)

Amerykański sitcom nadawany przez Disney Channel. Opowiada historię dwóch bliźniaków – Zacka i Cody'ego mieszkających w hotelu Tipton w Bostonie. (źr. Nie ma to jak hotel)
W rolach głównych:
Dylan Sprouse- Zack Martin
Cole Sprouse- Cody Martin
Brenda Song- London Tipton
Ashley Tisdale- Maddie Fitzpatrick
Phill Lewis- Pan Moseby
Kim Rhodes- Carey Martin


Nie ma to jak statek (Suite Life on deck)

Serial pokazuje przygody Zacka i Cody’ego Martinów, London Tipton oraz Bailey Pickett w nowym miejscu – na statku S.S. Tipton. Odwiedził on wiele miejsc, m.in. takich jak: Wyspy GalapagosGrecjaHawajeIndie, Lichostan, „Wyspa Papug”, Rzym, gdzie bohaterowie poznają odmienne kultury i mają zwariowane przygody. Program, który ma w sobie wiele przygód, które odbywają się na statku "siedmiu mórz". (źr. Nie ma to jak statek)
W rolach głównych:
Dylan Sprouse- Zack Martin
Cole Sprouse- Cody Sprouse
Brenda Song- London Tipton
Debby Ryan- Bailey Pickett
Doc Shaw- Marcus Little
Phill Lewis- Pan Moseby
Powodzenia Charlie! (ang. Good Luck Charlie!)

Historia serialu śledzi rodzinę Duncan, która musi pogodzić opiekę nad czwartym dzieckiem z codzienną pracą. Głównymi bohaterami są: 18-letnia Teddy i 20-letni PJ oraz ich 14-letni brat, Gabe. Gdy po urodzeniu czwartego dziecka, Charlotte, zwanej potocznie Charlie, rodzice wracają do pracy, proszą starszą trójkę o opiekę nad dziewczynką. W tym samym czasie nastolatkowie próbują pogodzić opiekę nad Charlie z codziennym życiem młodzieży.W trzecim sezonie na świat przychodzi piąte dziecko rodziny Duncanów - chłopiec o imieniu Toby.Wydarzenia każdego odcinka są materiałem dla filmowego pamiętnika Teddy tworzonego dla Charlie. Dziewczyna ma nadzieję, że pomoże on jej siostrze, gdy nie będzie mogła się już nią opiekować. Serial zaczyna się, gdy Charlie ma dziewięć miesięcy
W rolach głównych:
Bridgit Mendler- Teddy Duncan
Leigh-Allyn Baker- Amy Duncan
Jason Dolley- PJ Duncan
Bradley Steven Perry- Gabe Duncan
Mia Talerico- Charlie Duncan
Eric Allan Kramer- Bob Duncan
Jake Cinoa- Toby Duncan
Shane Harper- Spencer Walsh
Raven Goodwin- Ivy
Patricia Belcher- Pani Dabney

Słoneczna Sonny (ang. Sonny with a chance)
Utalentowana nastolatka Allison "Sonny" Munroe umieszcza na swojej stronie internetowej amatorskie filmy własnej produkcji. Zostaje dzięki nim zauważona przez hollywoodzkich producentów. Otrzymuje propozycję dołączenia do obsady najpopularniejszego serialu komediowego dla dzieci i nastolatków "Z innej beczki". Wraz z matką, dziewczyna przenosi się z miasteczka Middleton w stanie Wisconsin do Los Angeles. Na planie filmowym Sonny poznaje nowych przyjaciół, z którymi spędza swój wolny czas. Jej znajomymi są: Tawni Hart, Nico Harris , Grady Mitchell , Zora Lancaster  i Chad Dylan Cooper  z konkurencyjnego serialu"MacKenzie Falls". (źr. Słoneczna Sonny)
W rolach głównych:
Demi Lovato- Sonny Munroe
Tiffany Thornton- Tawni Hart
Sterling Knight- Chad Dylan Cooper
Brandon Mychal Smith- Nico Harris
Doug Brochu- Grady Mitchell
Allisyn Ashley Arm- Zora Lancaster

Taniec Rządzi (Shake It Up)
Trzynastoletnie przyjaciółki, Cecilia „CeCe” Jones i Raquel „Rocky” Blue, od dziecka marzyły o zostaniu zawodowymi tancerkami. Los dał im szansę spełnienia tego marzenia – otrzymały możliwość występu jako tancerki w programie tanecznym pod nazwą „Taniec rządzi w Chicago” w lokalnej telewizji. CeCe i Rocky łamią wszelkie zasady aby odnieść sukces, wystawiając na próbę swoją przyjaźń i przeżywając kolejne przygody. Serial pokazuje ich wzloty i upadki.
W serialu postacie są bardzo podobne do swoich aktorów/aktorek. Rocky i Zendaya są wegetariankami. CeCe i Bella mają dysleksję. CeCe i Bella  zarówno używają pseudonimów, a nie swoich rzeczywistych imion. Ty i Roshon są zarówno tancerzami i raperami. 
Bella Thorne- Cece Jones
Zendaya Coleman- Rocky Blue
Davis Cleveland- Flynn Jones
Roshon Fegan- Ty Blue
Adam Irigoyen- Deuce Martinez
Kenton Duty- Günther Hessenheffer
Caroline SunshineTinka Hessenheffer

Violetta

Violetta  to dziewczyna, która nie jest świadoma swojego talentu do śpiewania. Odziedziczony po swojej matce, słynnej piosenkarce, która zginęła w wypadku, gdy Violetta miała 5 lat. Jej ojciec Germán to człowiek sukcesu, który pragnie chronić córkę ukrywając przeszłość, aby nie podążyła tą samą drogą co jej matka. Schował wszystkie rzeczy po żonie na strychu i trzyma je pod kluczem.Po tragicznym wypadku Violetta wraz z ojcem przeniosła się do Madrytu. Wychowywana samotnie, z dala od rówieśników. Ojciec świadomy talentu córki pozwalał jej na kontakt z muzyką, ale jedynie na lekcje gry na pianinie.Wszystko się zmieniło, gdy wrócili do rodzinnego miasta, Buenos Aires. Violetta rozpoczęła naukę gry na fortepianie w prestiżowej szkole muzycznejStudio 21. To tu poznała swoją ciocię Angie, nauczycielkę i trenerkę, która uświadomiła ją o wielkim potencjale, jaki w niej drzemie. (źr. Violetta)
W rolach głównych:
Martina Stoessel- Violetta Castillo
Diego Ramos- Germán Castillo
Pablo Espinosa Tomás Heredia 
Jorge Blanco – León Verdas
Diego Dominguez Diego Hernández
Mercedes Lambre – Ludmiła Ferro
Nicolás Garnier – Andrés Calixto
Alba Rico – Natalia „Naty” Vidal
Lodovica Comello – Francesca Cauviglia
Candelaria Molfese – Camila Torres
Facundo Gambandé – Maximiliano „Maxi” Ponte
Ruggero Pasquarelli Federico Samuel Nascimento 
Macarena Miguel Gery 
Damien Lauretta Clément Galán 
Clara Alonso Ángeles „Angie” Carrará
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za odwiedziny!
Wpadaj często- bądź na bieżąco, a nic Cię nie ominie.
Komentuj i udzielaj się- na najaktywniejszych będą czekać nagrody.